Database of works of arts in architecture and public space in the city of Ostrava

Vítejte na stránkách databáze uměleckých děl na území města Ostravy, která se snaží představit pokud možno úplný pohled na uměleckou výzdobu města v současnosti i historii. Mapuje tedy existující i zaniklá díla. Zaznamenává sochy, reliéfy, fontány, umělecky ztvárněné památníky a pamětní desky, mozaiky, sgrafita, vitráže, dekorativní stěny ad. v exteriérech i interiérech. Doplněna je bohatou obrazovou přílohou. V rámci projektu vznikla také mapa, která se omezuje na existující exteriérová díla a může sloužit zájemcům přímo při procházkách městem. Tato mapa je k dostání v antikvariátu a klubu Fiducia a pobočkách Ostravského informačního servisu.

Vyzýváme veřejnost, aby v případě, že k danému objektu má doplňující informace či historické snímky, neváhala a kontaktovala nás prostřednictvím kontaktního formuláře. Za všechny důležité připomínky, materiály, případně i upozornění na neevidovaná díla budeme vděčni.

Aktuální počet děl v databázi je 1437. Nejnovější záznam je Výtvarné ztvárnění bývalého krytu civilní obrany a dětského hřiště.

Připojte se ke skupině Ostravské sochy na Facebooku a můžete sledovat nově přidaná hesla, zajímavé fotografie, novinky a související akce.